Tens Hakkında

Kronik Ağrılara Karşı İlaçsız Ağrı Terapisi

Kullanımı kolay, ekonomik, güvenli bir tens cihazının tüm fonksiyonlarını içerir. İnsanların bünye farklılıkları nedeniyleher iki insanda aynı semptomlar olmasına rağmen tedavi ve iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Tens tedavisinde en uygun tedavi metodunu tesbit etmek için fizyoterapistin hastasını iyi tanımasının önemi büyüktür.

ENDİKASYONLAR: Tens cihazı post travmatik, akut ağrı ve kronik dayanılmaz ağrıların tedavisinde semptomatik rahatlama için yardımcı tedavi olarak kullanılır.

KONTRENDİKASYONLAR: Caroid sinüs bölgesine tatbik etmeyin. Demand tip kalp pili olanlarda kullanılamaz, ağrı sendromları belirlenene kadar tens cihazı uygulamayın.

Uyarılar

  • Tens cihazı merkez kaynaklı ağrılar için etkilidir.
  • Tens sadece doktor ve fizyoterapist kontrolünde kullanılmalıdır.
  • Tens cihazı ilaç olarak değerlendirilmemelidir.
  • Tens cihazı semptomatik tedavidede klinik metotların dışında koruyucu mekanizma olarak ağrının baskılanmasıdır.
  • Tens stimülasyonu sırasında elektronik monitörlü ekipmanlar (EKG monitörü) tam larak kullanılamaz.

ÖNLEMLER: Elektrodun deriye uzun süreli temasında iritasyon görülebilinir. Elektrod, elektrolit yada yapışkan bantın deriye teması sonucu oluşabilir. İritasyonun yanısıra deri yanığı oluşması olasılığı vardır. Bunun nedeni tespit edilmeli ve mümkünse elektrot yenilenmeli, elektrot jeli ile yada ıslak pedle kullanılmalıdır. Kesinlikle kuru olarak kullanılmamalıdır.

Kaliteden ödün vermeden ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz

İnsan sağlığına verdiğimiz önemden dolayı; ülkemizde kaliteli ve güvenilir üretimi gerçekleştirmeyi amaç edinmiş olup, kendimizden ödün vermeden yolumuza devam etmekteyiz.
Sinir uyarıcı, kas güçlendirici, aşırı el ve ayak terlemelerini düzenleyen elektronik cihazlarımızı; tedavi sırasında hastaya en çabuk ve doğru yoldan etki etmesi bakımından değişik model ve özellliklerde üretmekteyiz.